evoBuild

Üks visioon

Üks tootesari 

Üks ühtne tootesari säästva ehituse jaoks

evoBuild® – enamat kui üksnes CO2 heite vähendamine

Kliimahoidlik ehitus nõuab kliimasäästlikke ehitusmaterjale. Heidelberg Materials töötab välja kestlikke tulevikumaterjale ja -lahendusi.

Nende arendamisel teeme sageli vahetut koostööd oma klientidega.

Kuna meie ettevõte on maailma üks suurimaid ehitusmaterjalide ja -lahenduste integreeritud tootjaid, on meie äritegevuse keskmes vastutus keskkonna eest. Kõigi Heidelberg Materialsi toodete kvaliteet ja toimivus on dokumenteeritud spetsiaalsetel ohutuskaartidel, mille me teeme klientidele kättesaadavaks.

Oleme toonud turule uue ringluspõhiste ja väikse CO2 heitega toodete üleilmse kaubamärgi evoBuild, et seada säästvatele ehitusmaterjalidele uued standardid ning olla oma tööstusharus CO2-neutraalsuse ja ringmajanduse edendamise teerajaja.

Üks visioon, üks tootesari: kehtestame uued standardid

2030. aastaks soovime täita ühe oma põhieesmärgi: teenida 50% enda üleilmsest tulust säästvate toodete kaudu. Me töötame pingsalt selle nimel, et arendada uuenduslikke materjale, mis vastaksid kogu elutsükli jooksul kõrgeimatele kvaliteedistandarditele ning mida toodetakse keskkonnahoidlikul ja sotsiaalselt vastutustundlikul viisil. Ressursitõhususe, jäätmematerjalide koostöötlemise ja betooni ringlussevõtu kaudu püüame edendada oma tööstusharus ringmajanduse arengut.
 

Saksamaal Mainzis asuva Keskkonnahariduse Keskuse ehitamisel kasutati 360 tonni ringlussevõetud materjali.

Esitleme oma evoBuild®-i tooteid

Kõiki evoBuildi kaubamärgiga tooteid iseloomustab nende ilmne kestlikkus ning valikusse lisame ainult rangetele nõuetele vastavad tooted.

Need nõuded on selgelt määratatud kindlaks ettevõttesisestes keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimistegurite suunistes ning nende alusel valitakse välja evoBuildi kaubamärgi alla sobivad tooted.

evoBuildi tooted on kas väikse CO2 heitega (tsement ja betoon) või ringluspõhised või on neis kombineeritud mõlemad omadused. Väikse CO2 heitega tooted peavad vähendama CO2 heidet vähemalt 30% võrreldes võrdlusväärtusega. Ringluspõhised tooted peavad sisaldama vähemalt 30% ringlussevõetud täitematerjali või peab nende materjalikasutus olema vähemalt 30% väiksem. EvoBuildi standardid kehtivad tsemendi, valmisbetooni, täitematerjali ja asfaldi kohta.

Samad kriteeriumid on kehtestatud kõigile Heidelberg Materialsi riikidele ja äriorganisatsioonidele kogu maailmas, et kõik meie säästvad tooted oleksid liigitatud selgelt, järjepidevalt ja läbipaistvalt. Alates 2024. aasta algusest on kõik kontserni riigid järk-järgult lõiminud oma säästvad tooted evoBuildi portfelli.

130% vs. GCCA CEM I 2020. aastal ehk≤ 552 kg CO2/t tsementse materjali puhul ja ≤ 5,5 kg CO2/m3/MPa kaubabetooni puhul.

 

Tooteteave

evoBuildi tooted on edaspidi saadaval kõigis ärivaldkondades. EvoBuildi CO2 heite vähendamise võrdlusväärtus on 30% võrreldes üleilmse tsemendi ja betooni assotsiatsiooni (GCCA) määratlusega tsemendi CEM I jaoks alates 2020. aastast, s.o < 552 kg CO2/t tsementmaterjali ja < 5,5 kg CO2/m3/MPa valmisbetooni puhul.

Kui evoBuildi toodet kasutatakse ringlussevõetud tootena, peab valmisbetooni ja täitematerjalisegude ringlussevõetud sisaldus olema 30% täitematerjali mahust.
Vähendatud materjalikasutusega ringluspõhiste toodete kohta see praegu veel ei kehti, küll aga tulevikus.

 

Kestlikkuse kasutegurid

Tulevikus lisatakse evoBuildi järgmised peamised tootesegmendid.

Vähendatud CO2 jalajäljega tsement ja betoon: kasutades sekundaarse tsementmaterjalina (SCM) selliseid aineid nagu kõrgahjuräbu ja lendtuhk, saame tsemendi CO2 heidet tunduvalt vähendada. Tänu sellele kahaneb ka betooni, lõpptoote ja eri betoontoodete (betoon, monteeritavad elemendid, tänavakivid jne) CO2 heide.

Täitematerjalisegud ja betoon, milles on kasutatud ringlussevõetud täitematerjali: pakume kogu maailmas nii täitematerjalisegusid kui ka betoonilahendusi, mis sisaldavad eri osakaaluga ringlussevõetud täitematerjale, vähendades seeläbi tooraine nõudlust.

Lahendused, milles kasutatakse vähem materjale: muude uuenduslike lahenduste abil saab vähendada vajaliku materjali kogust, rakendades täppisprojekteerimist ja sihipärast materjalikasutust või renoveerides oma kasutusea lõppu jõudnud taristu ohutult ja kulutõhusalt. Sellesse kategooriasse kuuluvad näiteks ülivastupidavad betoonid ja betooni 3D-printimise tooted.
 

Heidelberg Materials kasutas Itaalias Genova silla rekonstrueerimiseks tsementi, mis sisaldab umbes 40% ringlussevõetud materjali ja mille CO2 heide on tunduvalt väiksem.

evoBuild® - referentsid

Environmental education center_Mainz.png. Saksamaal Mainzis asuva Keskkonnahariduse Keskuse ehitamisel kasutati 360 tonni ringlussevõetud materjali.

evoBuild_Genova bridge.png. Heidelberg Materials kasutas Itaalias Genova silla rekonstrueerimiseks tsementi, mis sisaldab umbes 40% ringlussevõetud materjali ja mille CO2 heide on tunduvalt väiksem.

Kas soovite lisateavet?

Kui teil on küsimusi evoBuildi kohta, võtke meiega ühendust. Selgitame heameelega olemasolevaid spetsifikatsioone ja võimalikke kasutusvaldkondi või arutame, kuidas saaksite kasutada evoBuildi oma kestlikus ehitusprojektis. Võtke ühendust meie müügiosakonnaga.